BEZPEČNĚ V LÁZNÍCH

Vážení klienti,

dovolte nám, abychom Vás seznámili s některými opatřeními, které jsme přijali, abyste se u nás cítili bezpečně, a které slouží jako prevence proti šíření onemocnění Covid-19. Některá opatření jsou Vám dobře známá, protože vycházejí z pravidla „3R“. Věříme, že jejich společným dodržováním budeme chránit nejen Vás, ale také náš personál. Některá pravidla se na určitou dobu stala již součástí našich každodenních činností, a proto věříme, že si svůj léčebný pobyt u nás užijete, jak po zdravotní, tak mentální stránce. Načerpáte energii a kondici, si odpočinete a doléčíte a stabilizujete svá chronické onemocnění.

S ohledem na epidemickou situaci chceme dosáhnout Vašeho nerušeného a bezpečného pobytu, přijímáme k pobytu klienty, kteří se prokáží negativním testem na koronavirus, který nesmí být starší 72 hodin. Zprávou o PCR či antigenním testu (potvrzení lékaře či odběrového místa) se prokážete v recepci sanatoria Kriváň a na sesterně. Pokud nebudete mít možnost podstoupit test před příjezdem do lázní, můžete se nechat testovat přímo u nás. Antigenní testy provádí náš zdravotnický personál při příjmu. Testujeme i všechny naše zaměstnance.

V případě negativního výsledku, předložení zprávy lékaře, že jste prodělali onemocnění Covid-19 během předchozích 3 měsíců nebo ukončeného očkování /min. 14 dní po druhé dávce/ budete ubytováni. V opačném případě či v případě, že budete projevovat známky akutního respiračního či střevního onemocnění (zvýšená teplota, rýma, kašel, průjem, zvracení atd.), nebudeme moci Vás přijmout k pobytu. V rezervačním oddělení si domluvíte náhradní termín bez stornopoplatků.

 1. Při příjezdu Vám bude na zdravotním oddělení změřena tělesná teplota. Před sesternou je instalován bezdotykový teploměr k průběžnému měření teploty. Pokud byste se v průběhu pobytu necítili dobře, jste povinni informovat náš zdravotní personál. Nedodržení této povinnosti bude pokládáno za porušení léčebného režimu a je důvodem k okamžitému ukončení pobytu bez náhrady za nevyčerpané služby.
 1. Při příjmu na sesterně podepíšete čestné prohlášení, že nevykazujete akutní příznaky respiračního či střevního onemocnění.
 1. Dodržujte prosím sociální odstup, min. 1 -2 metry.
 1. Ve vnitřním prostoru lázeňského zařízení noste prosím ochranu dýchacích cest. Pokud nemáte vlastní, můžete využít výměny našich látkových roušek. V prostoru recepce s největší opatrností vhoďte roušku do nádoby „špinavé“ roušky. Pokud užíváte filtr (papírový kapesník nebo nanolátku), taktéž opatrně vhoďte do dalšího koše. Vydezinfikujte ruce. Pracovník recepce Vám dá čistou roušku. Jednorázové roušky či respirátory jsou také v prodeji na recepci Kriváň, v hotelovém lobby baru či prodejně Aragonit.

Výjimku pro nošení roušek je konzumace jídla u stolu, při kterém host mít roušku nemusí. Při pohybu po prostoru lázeňské restaurace, např. u rautového stolu je nošení roušek opět povinné.

 1. Dbejte zvýšené osobní hygieny, často si dezinfikujte ruce. Pokud nemáte vlastní gel, jsou v prostoru zařízení umístěny stojany s dezinfekcí.

Desinfekční přípravky jsou k dispozici na následujících místech:

 • v centrálním prostoru u recepce
 • všechny WC (přízemí a první patro zdravotní)
 • u vstupu do jídelen
 • na zdravotním oddělení u příjmu sester (1.patro, dv. č. 9)
 • na balneoprovozu u rozpisu procedur
 • u bazénu u recepce
 1. Před vstupem do lázeňské restaurace si prosím pečlivě ruce vydesinfikujte.
 2. V celém prostoru našich lázeňských zařízení dbáme na dodržování předepsaných hygienických předpisů. Pravidelně desinfikujeme stoly, židle, obslužné pulty, předměty, kterých se klienti častěji dotýkají (kliky, vypínače, telefony, ovládání atd.). Instalovali jsme také zařízení na samodezinfekci výtahů.
 3. Návštěvy klientů jsou možné ve venkovních prostorách a na recepcích ve vyhrazeném prostoru se zachováním hygienických opatření. Návštěvy musí mít ochranu dýchacích cest, při vstupu si dezinfikovat ruce, přihlásit se na recepci. Návštěvy na pokoji jsou zakázány!!!

Přejeme Vám spokojený pobyt a děkujeme za spolupráci!