A Unique Place for Your Stay

 

.

Classical Spa Therapy

A Modern Approach to Classic Therapies

THE TASTE OF THE SPA Karlovy Vary

A week spa…

Classical spa treatment programme “FULL TREATMENT”

This programme is…

Classical spa treatment programme “LIGHT TREATMENT”

This programme is…

CHILDREN TREATMENT

Experimental and clinical…

Relaxation for all generations

Relax, leave your…

Thermal Week in Carlsbad

The following services…

Relaxation and Regeneration for your body and mind

Do you feel…

KARLOVY VARY known – unknown

Have you ever…

FOR IMMUNITY

This convalescence treatment…

Hotel Stays

Thanks to its rich history, beautiful spa architecture, allure of the surrounding nature, unique thermal springs and attractive hiking places, Karlovy Vary ranks among the towns that you definitely need to visit. If you do not choose from the treatment or relaxing spa packages, come to see a town that is renowned for its spa, china manufacture, premium cut glass manufacture, famous liqueur manufacture and the film festival. Unlimited opportunities to discover and travel will be offered to you during your stay.

Book

FAQ

Our Answers

Každý den se počítá a optimální délka lázeňské léčby v Karlových Varech je 21 dnů. Prokázaly to nejen vědecké studie, ale i několik set let praxe této léčby. Léčení lze samozřejmě zajistit i na kratší dobu, ale trvá-li méně než 14 dnů, snižuje se rapidně jeho účinnost.
V Karlových Varech se lázeňská léčba zaměřuje na nemoci trávicího ústrojí, nemoci metabolické, nemoci pohybového ústrojí, nemoci nervové a nemoci onkologické.

NEMOCI TRÁVICÍHO ÚSTROJÍ

vředová nemoc žaludku a dvanácterníku, střevní poruchy, stavy po operacích střev, žaludku, žlučníku, chronická onemocnění jater, žlučníku, slinivky břišní a střev NEMOCI METABOLICKÉ cukrovka, obezita, poruchy metabolismu tuků, dna

NEMOCI POHYBOVÉHO ÚSTROJÍ

degenerativní poruchy páteře a velkých kloubů

NEMOCI ONKOLOGICKÉ

Ca žaludku, tlustého střeva, rectosigmatu, recta, řiti, prsu (po ukončení komplexní protinádorové léčby bez klinických známek aktivity)

NEMOCI NERVOVÉ Polyneuropatie, kořenové syndromy s iritačně –zánikovým syndromem, zánětlivé nemoci centrálního nervstva, roztroušená skleróza v remisi, nervosvalová onemocnění, syringomyelie, dětská mozková obrna, Parkinsonova nemoc U dalších onemocnění je karlovarská minerální voda vhodným přírodním léčivým zdrojem (PLZ):

NEMOCI OBĚHOVÉHO ÚSTROJÍ přírodní minerální voda uhličitá, přírodní zdroj oxidu uhličitého, atd.

NETUBERKULÓZNÍ NEMOCI DÝCHACÍHO ÚSTROJÍ přírodní minerální voda chlorido-sodná, přírodní minerální voda hydrogenuhličitano-sodná, atd.

Stejně jako ostatní léčebné postupy má i karlovarská lázeňská léčba jistá omezení pro určité skupiny pacientů, na něž by mohla mít spíše negativní účinky. Jedná se především o:

 • Akutní infekční a přenosné choroby,
 • Epilepsie,
 • Závislost na alkoholu,
 • Závislost na návykových látkách,
 • Těhotenství,
 • Krvácivé stavy,
 • Těžké duševní poruchy,
 • Parazitární choroby,
 • Klinické známky oběhového selhání,
 • Stavy po hluboké trombóze, stavy po povrchové tromboflebitidě,
 • Kachexie,
 • Zhoubné nádory,
 • Inkontinence moči a stolice.
Přivezete-li s sebou své lékařské záznamy o průběhu nemoci a jejího léčení od svého lékaře, pomůžete tak lázeňskému lékaři při sestavování léčebného plánu. Není to však podmínkou. Důležité ale je, přivézt s sebou dostatečnou zásobu léků, které užíváte. Tyto léky vám musí vystačit na celou dobu lázeňského pobytu.
Karlovarská lázeňská léčba může být ordinována i dětem. Stanovení léčebného plánu lázeňským lékařem však u dětí do 15 let předchází ještě prohlídka u smluvního pediatra. V našem lázeňském zařízení jsou realizovány pouze samoplátecké pobyty, tj. nejsou hrazeny zdravotními pojišťovnami České republiky. Léčebné programy jsou zaměřeny na léčbu trávicího traktu a poruch látkové výměny.
Ambulantní léčbu poskytujeme pouze samopláteckou. Dříve možná forma příspěvkové péče, kdy klient nebyl ubytován v našem zařízení již není dle platné legislativy možná. Pobyt není možné rozdělit na dílčí části, léčebnou zajistit ve zdravotnickém zařízení a ubytovat se mimo zdravotnické zařízení nebo na léčbu docházet z domova. V takovém případě už by se jednalo o péči ambulantní, a to za přímou úhradu nebo na náklady pojištění v případě objednání této péče žádankou typu FT nebo K.
Ano, v našich lázních si můžete zakoupit procedury, i když nejste naším hostem, vždy však v závislosti na volné kapacitě balneoprovozu. Přednost při procedurách mají ale naši klienti. Na recepci sanatoria Kriváň zjistíte, které procedury jsou volně prodejné a které pouze na lékařský předpis. Zamýšlené procedury je však lepší konzultovat s lékařem, neboť každá procedura má své kontraindikace.
Během léčení se můžete v Bohemia-lázních stravovat formou plné penze nebo polopenze dle zvoleného programu. Složení jídelníčku lázeňských hostů podléhá především dietologům a nutričním terapeutům, kteří je připravují v rámci několika diet. O to, aby bylo jídlo nejen zdravé, ale i chutné se pak stará tým lázeňských kuchařů. Výběr i v rámci jedné diety je ale opravdu bohatý.
Složení pitné kúry předepisuje lázeňský lékař. Dostanete přesný rozpis pramenů, které máte užívat a informace o tom v jakém množství a po jakou dobu je pít. PITNÁ KÚRA je nejdůležitější součástí karlovarské lázeňské léčby. Karlovarská minerální voda pro pitnou kúru vyvěrá ve 12-ti pramenech, které se od sebe liší teplotou a množstvím plynného kysličníku uhličitého. Teplota jednotlivých pramenů je v rozmezí 43˚C – 72˚C užívá se pouze na lékařský předpis. Provádí se hlavně před jídlem. Termální voda se pije pomalu po doušcích, nejlépe při procházce pohárek o obsahu 2dl byste měli vypít během 3 – 10 minut. Mezi jednotlivými pohárky se doporučuje přestávka 5 – 10 minut. V karlovarských pramenech je přítomno 47 prvků potřebných pro organismus, jsou prokázány jejich příznivé účinky na celý zažívací trakt, na látkovou výměnu, na onemocnění parodontu, na celkové zlepšení zdravotním kondice a na zvýšení imunity vůči vlivu genetické a civilizační zátěže.
Procedury si sami nevybíráte. Při vstupní lékařské prohlídce lázeňský lékař zjistí váš aktuální zdravotní stav a na základě toho stanoví nejvhodnější sestavu procedur, tzv. léčebný plán. Dlouhodobé zkušenosti lázeňských lékařů umožňují sestavit program tak, aby dosáhl maximální efekt. Lázeňskou léčbu však můžete sami doplnit o celou řadu dalších procedur z naší nabídky a to buď volně prodejných nebo na doporučení lékaře. V naší společnosti je v současnosti k dispozici 45 léčebných a wellnesss procedur.
Pokud absolvujete léčbu v délce alespoň 21 dnů a během ní a po jejím skončení se řídíte doporučením lékaře, pak její pozitivní účinky přetrvají 6 měsíců až 1 rok. U většiny onemocnění je vhodné lázeňskou léčbu opakovat. Ne však dříve než za půl roku a později než za rok. O vhodnosti opakování léčby se můžete poradit před koncem pobytu s lázeňským lékařem.
Lázeňský pobyt má oproti pobytu u moře výhodu v tom, že za srovnatelnou nebo nižší cenu získáte kromě stravy a ubytování také kvalitní zdravotnickou péči – minimálně 3 procedury za den, lékařské prohlídky, 24 hodinovou pohotovostní péči sester a lékařů. Cestování nebývá také tak náročné, odpadají problémy s aklimatizací a nebezpečím spojeným s nevhodným jídlem nebo nepříjemnosti s nedostatečnou kvalitou ubytování. Dovolená u moře má ale rozhodně něco do sebe. Pokud netrpíte žádnými nemocemi, měli byste tyto formy odpočinku střídat.
Hosté obvykle pro pohyb po balneoprovozech v době mezi procedurami volí spíše pohodlné sportovní a ležérní oblečení. Do lázeňských restaurací či jídelny doporučujeme nosit běžné, slušné oblečení. Muži by měli na jídlo docházet v dlouhých kalhotách. Oblečení pro volný čas přizpůsobte aktuálnímu počasí. Jelikož jsme tříhvězdičkový lázeňský hotel, nenabízíme standardní službu praní prádla. Na recepci hotelu Vám doporučí nejbližší čistírnu nebo rychločistírnu, která se nachází v centru cca 15 min. chůze od hotelu.
Pokud vám lázeňskou péči doporučí váš lékař, existují 2 varianty její úhrady z vašeho zdravotního pojištění:

 • komplexní lázeňská péče – plně hrazená zdravotní pojišťovnou
 • příspěvková lázeňská péče – částečně hrazená zdravotní pojišťovnou
Zdaleka tomu tak není. Ve společnosti Bohemia-lázně jsme připravili podmínky i pro rodiny s dětmi. I rodiče mají právo si odpočinout a zregenerovat se. Zde je několik důvodů, proč přijet právě k nám:

 • I když se hotely nacházejí přímo v centru města, z hotelu jste během několika kroků v zeleni Dvořákových sadů.
 • Pro děti jsme připravili plně vybavený dětský koutek s venkovním hřištěm v atriu hotelu Slovan. V tělocvičně sanatoria Kriváň je k dispozici stolní tenis, na hlavní recepci si můžete zapůjčit stolní hry či pentaque, ve společenské místnosti hotelu Slovan si zahrát kulečník. Dětský koutek Motýlek je vybaven hračkami pro kluky a holky, dětským TV programem v češtině a němčině.
 • Všem je k dispozici hotelový bazén s chrličem a protiproudem či fitness centrum. Během mimořádných pobytů, jako jsou vánoční a silvestrovské pobyty, nabízíme animační programy ( sportovní odpoledne pro děti, kreativní dílna, vědomostní kvíz atd.)
 • V restauracích je k dispozici dětská židlička, dětský příbor, talíře, prostírání, bryndáčky. Na přání připravíme dětské menu.
 • V hotelu je několik apartmánů s odděleným prostorem pro děti a minikuchyňkou. Pokud by byl pro vás apartmán příliš velký, požádejte o pokoj s minikuchyňkou. Pokud bude volný v termínu vašeho pobytu, rádi vás ubytujeme.
 • V blízkosti hotelu v obchodní části města je několik obchodů, kde je možné si zakoupit dětskou stravu, kosmetiku, pleny atd.
 • Pro nejmenší děti máme k dispozici dětskou postýlku, dětské povlečení, přebalovací pult, nočník, pro větší děti sedátko na WC, stoličky pod umyvadlo, na přání také chůvička (Baby-Phon), ohřívačku lahví, dětskou vaničku či dětský kočárek (golfky). Na přání zajistíme hlídání dětí.
Nově příchozí hosté mají pokoj garantovaný od 14.00 hod. Pokud přijede dříve, zajistíte si vstupní prohlídku u sester, které vám určí termín následné prohlídky u lékaře. Dále se můžete naobědvat, pokud máte zvolenou plnou penzi. Po 14.00 hod. budete mít váš pokoj k dispozici.

Bohemia-lázně a.s.

Akciová společnost Bohemia – lázně vznikla v roce 1992 a navázala na tradiční karlovarskou léčbu. Léčení zajišťuje v rámci vlastního balneoprovozu s minerální vodou, který je umístěn v sanatoriu Kriváň. Součástí je nové Wellness & Spa Centrum s bazénem vybaveným protiproudem, chrličem, masážní lavicí a také saunový koutek – finská, parní sauna, infrasauna a ledová kabina.

Map