Výplachy

 

Irigace dásní – vedlejší procedura – momentálně není v nabídce

Paradentóza začíná jako zánět dásní, šířící se podél zubního krčku ke kořeni, časem vede až ke ztrátě zubů. Kromě genetických vloh se na paradentóze podílí nedostatečná zubní hygiena, kdy se na zubech hromadí povlak poškozující sklovinu, vzniká kaz. Mineralizací plaku vzniká postupně zubní kámen, který dráždí okraje dásně a působí jako nosič bakteriálního povlaku. Plak je nutno pravidelně a pečlivě odstraňovat odpovídající technikou za použití kvalitních zubních kartáčků a mezizubních pomůcek.

Jako doplněk mechanického čištění slouží irigace dásní, omývání a výplach dásní a sliznice ústní dutiny vřídelní vodou o teplotě 38 °C pomocí speciálního aparátu (keramického náustku) pod normálním atmosférickým tlakem. Tato mikromasáž dásní působí léčebně hlavně proti paradentóze a jiným onemocněním dásní. Proud vody stimuluje a masíruje dásně, zlepšuje se celkové prokrvení tkání. Výsledkem je zesílení a zpevnění dásní a minimalizace krvácivosti dásní.

guns_irrigation


Střevní výplachy – hlavní procedura – momentálně není v nabídce

Hlavní indikací Karlových Varů je léčba trávicího traktu. Je to podpůrná léčebná procedura, která využívá blahodárných účinků karlovarské minerální vody. Minerální vodou o teplotě 36 °C se provádí očistný výplach tlustého střeva. Je bezpodmínečně nutné, aby před procedurou bylo provedeno vyšetření tlustého střeva a konečníku.

KARLOVY_VARY_39