Wellness a bazén

Společnost Bohemia-lázně a.s. vybudovala moderní Wellness&Spa centrum, které svou nabídkou vhodně doplňuje nabídku tradičních lázeňských procedur. Základem je rehabilitační a relaxační bazén 12 x 5 m s protiproudem, chrličem, perličkovou masážní lavicí.

Kromě bazénu si klient může dopřát prohřátí v saunovém koutku – finská, parní sauna, infrasauna. Ke zchlazení slouží ledová komora nebo sprchové chrliče. Kromě těchto procedur jsou klientům k dispozici za úplatu relaxační masáže (reflexní masáž plosky nohy, masáž lávovými kameny, aroma masáž, anticelulitidní masáž, masáž bambusovými tyčemi) a koupele (hydropunktura, přísadové koupele).

Bazén

Provozní doba

Dopoledne – lázeňský provoz

 • Po – Pá 8.00 – 13.30 hod. – rehabilitační cvičení a plavání pro lázeňský provoz (kapacita cca 12 – 14 os.)
 • So, Ne 7.00 – 12.00 hod. – rehabilitační cvičení a plavání pro lázeňský provoz

Odpoledne – komerční provoz – vstup pro veřejnost dle platného ceníku

 • Po – Pá 16.00 – 21.00 – vstup do bazénu, sauny, masáže, koupele
 • So 13.30 – 21.00 – vstup do bazénu, sauny, masáže, koupele
 • Ne 13.30 – 21.00 – vstup do bazénu, sauny, masáže, koupele

Relaxační vnitřní bazén obdélníkového tvaru má integrované schodiště na kratší straně u vstupu do místnosti. Bazén s hloubkou 1,2 m je osazen základní technologií úpravy vody doplněnou o podvodní reflektory a atrakce – protiproudy, chrlič, perličkovou masážní lavici a hydromasážní trysky ve třech úrovních.

V bazénu je užita termální voda a voda z vodovodního řadu v poměru 49:51. Její teplota je stanovena v rozmezí 30 až 31 °C. Bazén v dopoledních hodinách slouží pro lázeňský provoz.

Reflexní masáž plosky nohou

Systém akupunktury jako diagnosticko-léčebné metody obsahuje kromě vlastního tělového systému také mikrosystémy. Zde jsou obsaženy body korespondující s tělovými orgány a jejich funkcemi. Nejznámějším mikrosystémem je ušní boltec. Pro akupresurní masáže je nejdůležitější mikrosystém plosky nohy. Na plosku se promítají orgány celého těla, na základě masírování jednotlivých zón se mění funkce orgánů i soustav, a to tak, že dochází k rovnovážnému stavu. Ruční masáž je prováděna odborným rehabilitačním pracovníkem. Je zaměřená na odstranění patologických reflexních změn v oblasti pohybového aparátu, nejčastěji v oblasti páteře, a ovlivnění vegetativního nervového systému. Pravidelnou masáží se může ovlivnit průtok krve do jednotlivých orgánů a urychlit odplavování toxických látek z organismu, zlepšit krevní oběh, urychlit regenerace celého organismu.

Délka procedury: 50 min., za úhradu klientem

Massage_reflex_foot


Masáž lávovými kameny (Hot Stone Therapy)

Velmi populární procedura, která přináší celkové uvolnění a duševní pohodu. Lávové kameny jsou čedičového původu, výborně akumulují teplo a mají mimořádně silnou energetickou vibraci. Horké kameny o teplotě 45 až 50 °C se používají k samotné masáži, ale také jsou rozmístěny po těle klienta. Vkládají se do rukou, pokládají na záda a na energetická centra. Během procedury kameny vychládají a masér je vyměňuje za teplé. Dochází tak k mnohem hlubšímu uvolnění, tělo se zbavuje napětí, křeče a ztuhlosti. Dochází k regeneraci tkání, zlepšuje se celkový krevní oběh, posiluje se lymfatický a imunitní systém. Masáž působí na vyrovnání energie v těle a jeho celkovou harmonizaci.

Délka procedury: 50 min., za úhradu klientem

Hot_stone_therapy_1


Aroma masáž

Aromatická masáž je součástí aromaterapie neboli léčby pomocí vůní. Během masáže terapeut jemnými hmaty a tahy ošetří tělo éterickými oleji od hlavy až po konečky prstů na noze. Oleje přes pokožku vnikají hluboko do těla, kde uvolňují svaly a šlachy, tím se zlepšuje stav pohybového aparátu. Masáž aktivuje celý lymfatický systém a podporuje kvalitní spánek. Vdechováním vonné složky působí na čichové centrum a dále na nervovou soustavu. Tím se spouští řada reakcí, zvláště emocionálních, tělo se uklidní nebo naopak stimuluje. Vonné esence navozují změnu mysli, nálady, vyvolávají pocit psychické pohody a radosti.

Délka procedury: 50 min., za úhradu klientem

aromatherapy_massage_1


Anticelulitidní masáž

Vhodným doplňkem v boji proti celulitidě je kromě zdravé stravy a pravidelného pohybu anticelulitidní masáž. Procedura se aplikuje převážně na nejexponovanější místa, tj. dolní končetiny, hýždě a bříško. Terapeut provádí cílené masážní hmaty, které aktivují lymfu a napomáhají detoxikaci. Lymfatický systém odplavuje usazeniny z podkoží, které známe jako nevzhledné hrbolky. Po ošetření následuje kompresní zábal masírovaných míst a odpočinek.

Délka procedury: 50 min., za úhradu klientem

anticelulitide_massage_1


Masáž bambusovými tyčemi

Masáž bambusovými tyčemi je díky drenážnímu účinku velmi efektivní metodou, jak rozproudit lymfatický systém a zároveň stimulovat svaly. Masáž se provádí za pomoci bambusového oleje předem nahřátými bambusovými tyčemi různých velikostí dle masírované části těla. Terapeut během seance masíruje celé tělo, jak obličejovou část, tak i chodidla. Silnějším stlačením bambusových tyčí se dociluje většího tlaku na svaly a jeho reakci ve formě většího prokrvení. Má vynikající uvolňovací, zklidňující, reflexní a lymfatické vlastnosti, stimuluje nervová a svalová vlákna a má zejména blahodárný vliv na celulitidu a otoky, odstraňuje bolesti páteře, uvolňuje napětí a ztuhlost svalů.

Kromě klasických kontraindikací pro masáže uvádíme ještě jedno malé upozornění – tato masáž není příjemná příliš štíhlým osobám.

Délka procedury: 50 min., za úhradu klientem

 

bambus_massage


Obecné kontraindikace masáží (nutno se poradit s lékařem):

 • Onkologická, kardiovaskulární onemocnění
 • Horečnatá, infekční nebo akutně zánětlivá onemocnění, nachlazení
 • Závažnější krvácivé stavy (hemofilie, leukémie)
 • Opilost, stavy pod vlivem psychotropních látek
 • Zvýšená funkce štítné žlázy
 • Akutní a chronické onemocnění ledvin
 • Akutní vyrážky, jizvy, mateřská znaménka, spáleniny od slunce, větší kožní poranění
 • Křečové žíly
 • Menstruace, těhotenství
 • Vysoký, nízký či kolísavý tlak
 • Epilepsie
 • Na masáže by se nemělo chodit bezprostředně po jídle

Finská sauna

Tradiční procedura, kterou využívali nejen severské národy, ale i staří Římané. Patří mezi hypertermické procedury, tj. využívá působení suchého, horkého vzduchu o teplotě 80 až 100 °C a max. vlhkosti 12 %. Doba pobytu v sauně je 10 až 15 minut. Poté je nutné se zchladit studenou vodou. Po krátkém odpočinku se může celá procedura opakovat 2 až 3x. Pobyt v sauně podporuje antistresogenní mechanismy, pozitivně působí na regeneraci a relaxaci organismu. Představuje efektivní trénink vasokardiálního systému.

sauna


Parní sauna

Parní sauna je teplá mlhová lázeň (cca 45 °C, vlhkost až 100 %), podobná sauně. V porovnání s klasickou saunou však není tak horká a je mnohem vlhčí. Délka pobytu v parní sauně je vždy individuální, obvykle však 10 až 20 min. Po odchodu z parní lázně je doporučeno se osprchovat (není nezbytně nutné se prudce ochlazovat), použijte vlažnou vodu. Intenzitu ochlazení volí každý podle svých pocitů a zkušeností. Kromě sprchy lze použít ochlazování na chladném vzduchu. Fáze prohřívání a ochlazování se obvykle opakují 2 až 3x tak, aby bylo docíleno příjemných pocitů. Mezi účinky parní sauny patří svalová i psychická relaxace, pomoc při bolestech svalů či kloubů, detoxikace, zrychlení látkové výměny, pročištění kůže, osvěžení, celkové zotavení, uvolnění dýchacích cest atd.

para


Infrasauna

Zdrojem tepla nejsou saunová kamna, ale elektrické infrazářiče, jejichž záření prohřívá hlouběji a šetrněji podkoží, svaly, po delší době dokonce klouby. V infrakabině se teplota pohybuje od 40 do 60°C a vlhkost vzduchu je 2 až 6 %. S ohledem na tuto skutečnost klienti tento druh tepla lépe snášejí. Pobyt v infrasauně působí pozitivně na lidský organismus – zvyšuje roztažnost kolagenových tkání, snižuje se tuhost kloubů, svalový spasmus, snižuje bolesti, zvyšuje průtok krve, stimuluje imunitu, je vhodná též při léčbě onemocnění kůže, napomáhá procesu hubnutí.

Infrasauna_1


Ledová kabina

Jedná se o kabinu pro ochlazení organismu po sauně či jiné „tepelné“ či prohřívací proceduře. Boční stěny kabiny tvoří chladící panely pokryté ledem/námrazou, které zajišťují, aby kabina měla teplotu přibližně 3 až 5 °C. Vyvíječ ledu vytváří ledovou tříšť, kterou si návštěvník může potírat jednotlivé části těla pro rychlé a kvalitní ochlazení organismu. Prohřátí a zchlazení organismu při saunování vede k jeho prokrvení, aktivaci imunitního systému.

Ice_cabine