Krásy České republiky

 

Praha

Hlavní město České republiky je spjato s řadou přívlastků „stověžatá“, „magická“, „zlatá“ Praha, „srdce Evropy“ nebo „Řím severu“. Návštěvníci Prahy mohou obdivovat řadu zachovalých gotických, renesančních, barokních, secesních ale i současných památek. Od roku 1992 je historické jádro Prahy o rozloze 866 hektarů zapsáno do Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. I vy můžete navštívit místa, kde se formovaly dějiny českého státu. Prohlédneme si monumentální Pražský hrad, malebná zákoutí Malé Strany, Karlův most a v neposlední řadě i orloj na Staroměstském náměstí.

Další možné kombinace výletů:večerní Praha na parníku, Židovské památky Prahy, Praha pro děti s návštěvou ZOO a mořského světa, Praha s návštěvou Křižíkovy fontány, Praha s hodinovou plavbou po Vltavě a Křižíkova fontána

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Plzeň

Polodenní výlet do metropole západních Čech. Navštivte s námi světově proslulý pivovar Pilsner Urquel a historické centrum Plzně – pěší procházka (náměstí, kostel sv. Bartoloměje, Smetanovy sady, synagoga).

Další možné kombinace výletů: Plzeň pro děti s návštěvou ZOO a Dinoparku, Plzeň a zámek Kozel.

Plzeň_Dinopark_IMG_6242us

Český Krumlov + zámek Hluboká

Poznejte s námi dva jihočeské architektonické skvosty, romantický zámek Hluboká a malebné město Český Krumlov. Neogotický zámek Hluboká nazývají mnozí perlou jižních Čech. Zámek byl několikrát přestavován. Svůj současný vzhled získal v 19. století a nápadně připomíná zámek Windsor v Anglii. Celý zámek je zařízen původním historickým mobiliářem slohu anglické pozdní renesance a raného baroka.

První zmínky o Českém Krumlově nalézáme v polovině 13. století. Hlavní dominantu města tvoří druhý největší zámek v České republice, který vybíhá vysoko nad koryto řeky Vltavy. Zajímavostí je dochované původní vybavení zámeckého rokokového divadla z let 1760 – 1766, které patří k nejvzácnějším a nejstarším v Evropě.

Historické centrum je tvořeno úzkými a křivolakými uličkami s množstvím gotických, renesančních a barokních domů. Díky tomuto zachovalému středověkému rázu byl Český Krumlov zapsán na seznam kulturního dědictví UNESCO.

Český_Krumlov_IMG_7277u

Další možné kombinace výletu: České Budějovice + Český Krumlov, hrad a zámek Český Krumlov

Naše doprava