Muzea v Karlových Varech

 

Jan Becher muzeum

Snad každý ochutnal hořkosladkou chuť typického karlovarského likéru, jehož výroba započala v roce 1807. Původní žaludeční kapky se nyní prodávají v charakteristických zelených lahvích, ale ne vždy tomu tak bylo. Prostřednictvím krátkého instruktážního filmu se seznámíte s historií a výrobou Becherovky, projdete si původní sklepy určené pro zrání tohoto lahodného moku, uvidíte různé předměty historicky spjaté s likérem (původní etikety, lahve, napodobeniny…) a další zajímavosti. Součástí muzea je i prodejna a bar, kde vám správně vychlazenou Becherovku naservírují. Říká se, že právě zde Becherovka nejlépe chutná.

Muzeum sklárny „Moser“

Přijměte naše pozvání na jedinečnou prohlídku do světoznámé sklářské manufaktury Moser, která se více než 150 let pyšní produkcí výrobků, které jsou označovány jako „sklo králů“. Sklárna, kterou založil Ludwig Moser, se specializuje na výrobu foukaného, ručně broušeného, rytého a malovaného skla špičkové kvality. Během prohlídky zdejší sklářské hutě nahlédnete pod pokličku výroby tohoto českého klenotu.

Muzeum voskových figurín

Velmi atraktivní podívanou nabízí soukromé muzeum voskových figurín, které svůj domov nalezlo v historické budově anglikánského kostela na Zámeckém vrchu. Již samotná prohlídka dlouho uzavřeného kostela je jedinečným zážitkem. Expozice slavných osobností světa je doplněna krátkým dokumentárním filmem a fotografiemi z historie města Karlovy Vary.

Becherova vila

Vila Becher je dalším významným objektem Karlových Varů, který otevřel své brány veřejnosti a nabízí interaktivní galerii pro mladé umělce a milovníky umění. Konají se zde nejrůznější krátkodobé výstavy.

Galerie umění

Na okraji lázeňského centra stojí moderní stavba, která své prostory již více než 60 let propůjčuje umělcům. Krátkodobé i dlouhodobé výstavy moderního umění si může prohlídnout každý návštěvník během příjemné procházky městem.

Naše doprava