Další terapeutické procedury

Floating – hlavní procedura

Floating pomáhá zvyšovat pohyblivost pohybového a zdvihového aparátu, snižuje bolesti kloubů, zvyšuje jejich mobilitu a přispívá k rychlejšímu hojení fraktur a jiných povrchových zranění. Floating zmírňuje bolesti svalů, vznikající nesprávným držením těla, upravuje krevní tlak a přispívá k obnově spánku. Přímý kontakt s kůží má pozitivní vliv na léčbu či zmírnění kožních onemocnění jako jsou ekzémy a lupénka. Voda z Mrtvého moře čistí kůži, která se tak stává elastičtější. Ve speciálně upravené vaně dochází k simulaci stavu beztíže, který je známý svým pozitivním účinkem na kardiovaskulární systém. Dochází ke zvyšování průtoku krve, což kladně působí na výživu buněk a odstranění všech škodlivých látek z lidského organismu. Účinek se zvyšuje v kombinaci s různými typy masáží. Koupel ve speciální vaně s vodou z Mrtvého moře snižuje velmi efektivně únavu a podporuje rychlou regeneraci sil po tvrdé fyzické či duševní práci. Floating odstraňuje biochemické látky, které produkuje lidský organismus ve stresových situacích. Výborné výsledky se dosahují při snižování stavů úzkostí, depresí a fobických stavů a různých špatných návyků.

Technické parametry floating tanku:

 • plastová skořepina ve tvaru vejce v délce 2,4 m, šířce 1,4 m a výšce 1,3 m
 • tepelnou izolaci tanku zajišťuje polyuretanová pěna vyplňující skořepinu
 • náplň tvoří 550 l vody o teplotě 37,5 °C a 350 kg soli z Mrtvého moře
 • floating je na přání zákazníka vybaven hydromasážními tryskami, které masírují celé tělo solným roztokem
 • roztok sulfátu magnézia (MgSO₄) se čistí v dokonalé filtrační jednotce opatřené UV zářičem s průtokovým ohřívačem vody
 • do prostoru nad hladinou je vháněn vyhřívaný vzduch
 • tank má pod hladinou osvětlení a v meziplášti jsou umístěny reproduktory pro přenos relaxační hudby


Oxygenoterapie – hlavní procedura

Kyslíková léčba je vhodná pro všechny pacienty všech věkových kategorií. Pacient vdechuje 94% kyslíkovou směs a pije vitaminový a minerálový koktejl. Účelem terapie prof. Dr. Manfreda von Ardenna je zlepšení kyslíkového potenciálu, mobilizace k aktivnějšímu využití získaných energetických rezerv.

Kyslíková terapie:

 • zlepšuje paměť a koncentrovanost
 • zlepšuje spánek
 • odstraňuje deprese a zlepšuje celkový psychický stav
 • urychluje rekonvalescenci po dlouhé nemoci nebo po operaci
 • je vhodná při nemocech dýchacích cest
 • je nepostradatelná a nenahraditelná po prodělaných mozkových mrtvicích a při arterioskleróze či cévních uzávěrech
 • zlepšuje prokrvení mozku, srdce


Inhalace – vedlejší procedura

Vdechování mikroskopických částic přírodních solných roztoků ve formě aerosolu, vytvářeného pomocí ultrazvukového přístroje. Inhalace je možná ústy či nosem. Nejčastěji jsou používány alkalické vody – např. luhačovická Vincentka. Hlavní účinek je ve zkapalnění hlenu, utlumení nadměrné sekrece, navození protizánětlivé reakce. K přírodním minerálním vodám je možno přidat různé přísady, např. eukalyptový olej, působící antisepticky. Tato procedura je vhodná při léčení infekčních a alergických onemocnění horních a dolních cest dýchacích, stavů po fyzikálním a chemickém poškození dýchacích cest, stavů po operacích a traumatických poškozeních dýchacích cest.

Inhalation_2


Pneumopunktura – vedlejší procedura

Účinná procedura při léčení pohybového aparátu je modifikací akupunktury. Vlivem této metody dochází k aktivaci akupunkčních bodů aplikací oxidu uhličitého pod kůži. Aplikace CO₂ pod kůži výrazně zmírňuje bolestivost, zlepšuje prokrvení ošetřované oblasti a urychluje hojení.

Pneumopuncture


Lymfodrenáž – vedlejší procedura

V současné době velmi oblíbenou metodu vyvinul ve 30. letech 20. století fyzioterapeut Emil Vodder spolu se svou ženou. Hlavní cílem této procedury je podpora odtoku lymfy z tkání. Pomocí speciálních tlakových technik jsou lymfatickými cestami odváděny ve zvýšené míře škodlivé látky z tkání. Léčí se tak lymfatické otoky. Lymfodrenáž se využívá při rehabilitaci poúrazových stavů spojených s otoky postižených končetin. Snižuje pocit únavy, používá se také jako podpůrná procedura při snižování váhy.

Lymphodrenage_2


Řízená terénní chůze „Nordic Walking“ – vedlejší procedura – v současné době není v nabídce

Oblíbená chůze se speciálními hůlkami je vhodná pro každého bez ohledu na věk, kondici či talent. Nordic Walking, původem z Finska, mohou provozovat obézní lidé, lidé ve vyšším věku či s kloubními problémy. Nordic Walking uvolňuje svalové napětí, zvyšuje pohyblivost páteře, šetří klouby a kolena. Zapojuje do pohybu a posiluje až 90 % svalů v těle. Zlepšuje hustotu kostí, tím brání vzniku osteoporózy, pomáhá zmírňovat úzkostné pocity, navozuje pocit euforie, zvyšuje tělesnou spotřebu kalorií průměrně o 20 % ve srovnání s normální chůzí. Před zahájením procedury je pacient poučen o správném používání holí – vyškolený instruktor předvede správnou techniku chůze.


Solná jeskyně – vedlejší procedura

Pravidelný pobyt v solné jeskyni má v době rapidně se zhoršujících environmentálních vlivů na zdraví člověka ve městech velmi pozitivní význam pro lidi všech věkových kategorií – zdravé i chronicky respiračně nemocné. Svým mikroklimatem nahrazuje solná jeskyně mořské klima. Léčebného efektu se dosahuje vdechováním vlhkého ionizovaného vzduchu obohaceného minerály a stopovými prvky. Solná jeskyně je vytvořená z přírodních solných bloků dovezených od Mrtvého moře. Bakteriologicky čisté, ionizované ovzduší jeskyně zlepšuje celkovou kondici organizmu a působí příznivě na horní a dolní dýchací cesty, astma, kožní nemoci – ekzémy, akné, psoriázu, poruchy krevního oběhu, vysoký krevní tlak, neurózy, únavové a depresivní stavy, snížení funkce štítné žlázy, alergie všeho druhu, psychosomatická onemocnění a přispívá také k duševní pohodě a zlepšení nálady.

Salt_cave


Vasotrain / Extremiter – vedlejší procedura

Tato procedura je prováděna pomocí přístroje zvaného vasotrain. Vakuově kompresní terapie slouží ke zlepšení poruch prokrvení, váznoucího metabolismu a zhoršené trofiky končetin cévního, poúrazového, zátěžového nebo systémového (např. diabetes) původu. Vakuově – kompresní terapie je založena na střídání podtlakové a přetlakové fáze.

Extremiter


Turbosolárium – vedlejší procedura

Prvky fototerapie využívá také turbosolárium. Vlivem UVA záření dochází k rychlému opálení pokožky. Kromě kosmetického účinku (hezké opálení) může přiměřené opalování podporovat zdraví díky tvorbě vitamínu D. Léčí onemocnění látkové výměny v těle, křivici, nachlazení, rovněž v případě mnohých kožních onemocnění jako akné, lupénka atd. má velmi příznivý účinek. V kombinaci s dalšími dermatologickými přípravky doporučenými lékařem slouží solárium jako doplňující procedura při dermatologickém programu.