Elektroléčba a fyziatrické výkony

Prostřednictvím slabých elektrických impulsů je stimulována tkáň, dochází tak ke zvýšení průtoku krve a snížení bolestí.

Diadynamik – vedlejší procedura

Elektroléčebná procedura využívá účinky nízkofrekvenčních monofázických proudů. Touto metodou se úspěšně dosahuje prokrvení ošetřované části těla, převážně bolestivých velkých kloubů. Diadynamik má analgetické účinky.

Diadynamic


Diathermie – vedlejší procedura

Při této léčebné metodě se využívají účinky vysokofrekvenčních elektrických proudů s nízkým napětím. Diathermie je vhodná, když chceme dosáhnout prohřátí hlubších struktur těla bez výraznějších účinků na kůži. Zvyšuje se cirkulace krve a lymfy, dochází ke zlepšení látkové výměny, uvolňují se stahy hladkého svalstva, snižuje se bolest. Metoda blahodárně ovlivňuje především degenerativní, chronické a zánětlivé onemocnění velkých kloubů.

diatermie 1


Endo vaco – vedlejší procedura

Procedura zvaná endo vaco doplňuje skupinu elektroléčebných procedur, které pozitivně ovlivňují léčení onemocnění pohybového aparátu. Využívají se prvky mechanoterapie a aplikace nízko- a středofrekvenčních proudů.

Endo_vaco


Ultrazvuk – vedlejší procedura

Pozitivní účinky mechanického vlnění, vznikajícího při aplikaci ultrazvuku, se velmi často využívají během léčby pohybového aparátu, zvláště pak osteoartrózy, chronických zánětů kloubů, jako i akutního a chronického svalového revmatismu. Výsledkem procedury je mikromasáž a následný ohřev tkání, který vede ke zlepšení lokální cirkulace, snížení bolesti a zlepšení regenerační vlastnosti tkání.

Ultrasound


VAS-07 – vedlejší procedura

Velmi účinným při léčbě revmatických potíží a posttraumatických stavů je přístroj VAS-07. Jde o bezkontaktní využití hloubkové aplikace elektrických proudů prostřednictvím elektromagnetické indukce. Dovoluje aplikovat přes obvaz (u bércových vředů i čerstvých úrazů), přes sádru, oděv, dokonce i v případech zabudovaných kovových materiálů, např. endoprotéz.

VAS_07


Magnetoterapie – vedlejší procedura

Jedná se o fyzikální terapii, při které se využívá pozitivních účinků magnetického pole na lidský organismus. Působením pulsního magnetického pole dochází k ovlivňování tkání lidského těla, což vede k potlačení, často i úplnému odstranění některých zdravotních potíží. Tato bezkontaktní metoda má hojivý a protizánětlivý efekt, zmenšuje a odstraňuje bolesti.

magnetoterapie_2