Léčebná tělesná výchova

 

Léčebná tělesná výchova – individuálně

Cílem individuálního cvičení pod vedením odborného rehabilitačního pracovníka je normalizace nebo podstatné zlepšení pohyblivosti postižených částí těla. Rehabilitační pracovník provádí proceduru dle konkrétního předpisu lékaře a současně průběžně sleduje reakce pacienta a přizpůsobuje tomu výběr vhodných technik. Důležité je, aby pacient po návratu z lázní domů pravidelně opakoval naučené léčebné cviky.

Individual_training_1


Léčebná tělesná výchova – skupinově

Zahrnuje všeobecné kondiční cvičení a speciální cvičení zaměřené na konkrétní postižení pacientů. Ve velké oblibě je cvičení na velkých míčích, nebo cvičení s overballem. Tato cvičení jsou nejen zábavná, ale zároveň vedou pacienty k osvojení si cvičebních úkonů, které aktivně podporují zvýšení pohyblivosti.

Group_training_2


Léčebná gymnastika v rehabilitačním bazénu – skupinově

Velmi oblíbená procedura spojující blahodárné účinky hydroterapie a termoterapie, při níž se využívá hydrostatického tlaku, teploty, odporu a vztlaku vřídelní vody k odlehčení kloubů (tím umožňuje pohyb imobilním pacientům). Rehabilitační pracovník předcvičuje předepsané sestavy a pečlivě sleduje reakce pacientů na tepelnou zátěž. Procedura se s úspěchem využívá při léčení degenerativních onemocnění pohybové soustavy či posttraumatických stavů pohybového aparátu.

Swimming_pool_2


Jóga a relaxační cvičení

Jóga je jedním ze způsobů, který pomáhá najít souznění s vlastním tělem, myslí, duší a okolním světem. Zdaleka to nejsou jen tělesná cvičení. V této proceduře se seznámíte se základními prvky jógy, které vedou k uvolnění svalového a psychického napětí a navození stavu celkové rovnováhy.


Fitness

Cvičení v posilovně nepůsobí pouze na svaly, ale i na nervovou a oběhovou soustavu a utužuje činnost srdečního svalu. Pravidelné cvičení snižuje riziko infarktu myokardu, eliminuje stres a dostává člověka do dobré nálady (díky uvolňování endorfinů – tzv. hormonů dobré nálady). Zrychluje také metabolismus (tj. člověk rychleji tráví a má tudíž menší sklony k ukládání tuku) a to dokonce i v době, když zrovna necvičíte. Fitness je rozděleno na kardio zónu (rotoped, běžící pás) a posilovací část (posilovací věž, činky). Posilovna nabízí nově vybudované zázemí šaten. Cílem našeho fitness je nabídnout aktivním sportovcům udržení jejich kondice a všem zájemcům otevřít nové možnosti aktivního odpočinku.

 Fitness_3