Okolí Karlových Varů

 

Mariánské Lázně

Výlet do Mariánských Lázní je skutečnou lahůdkou pro milovníky lázeňské poetiky. Lázeňské pavilony jsou převážně klasicistního a novorenesančního slohu, většina domů lázeňské čtvrti nese prvky secese. Architektonické kouzlo a rozsáhlé parky uchvátí snad každého návštěvníka tohoto města, které bylo založeno teprve na počátku 19. století z popudu opata premonstrátského kláštera v Teplé. Mariánské Lázně jsou známé velkým množstvím minerálních pramenů. Přímo v areálu jich vyvěrá čtyřicet a v nejbližším okolí téměř sto. Příjemnou atmosféru dokreslí melodie zpívající fontány.

Další možné kombinace výletů: Mariánské Lázně večerní, Mariánské Lázně s návštěvou pivovaru Chodovar či večeře ve stylové pivovarské restauraci Ve Skále, Mariánské Lázně a návštěvou zámku Bečov, Mariánské Lázně s návštěvou zámku Kynžvart, Mariánské Lázně s návštěvou premonstrátského kláštera v Teplé

Františkovy Lázně, Cheb

Přijměte naši nabídku navštívit nejmenší lázně tvz. lázeňského trojúhelníku. Františkovy Lázně, založeny r. 1793 císařem Františkem I., nabízejí půvab empírových a klasicistních hotelů a pavilonů, obklopených lázeňským parkem. K městu neodmyslitelně patří soška Františka. Podle legendy každá žena, která se dotkne palce levé nohy, otěhotní!

Společně navštívíme jedno z nejstarších měst Česka – Cheb. Jeho historie sahá až do 9. století. Význam strategicky důležitě položeného města na západním pomezí Čech vzrůstal až do 17. století, do období tzv. třicetileté války. S touto válkou souvisí jedna z nejvýznamnějších událostí v dějinách města. R. 1634 zde byl zavražděn generál habsburských vojsk Albrecht z Valdštejna. Město se pyšní souborem gotických, renesančních a barokních domů na náměstí, které uzavírá komplex kupeckých domů, tzv. Špalíček.

Další možné kombinace výletů: Cheb/Františkovy Lázně + přírodní rezervace SOOS, Cheb/Františkovy Lázně + hrad Seeberg, Cheb/Františkovy Lázně + hrad Vildštejn

 

Lázeňský trojúhelník

Vydejte se s námi za krásami Mariánských Lázní, města minerálních pramenů, secesní architektury, zelených parků a zpívající fontány. Naše kroky také povedou do Františkových Lázní, které byly založeny císařem Františkem. Františkovy Lázně jsou nejmenšími lázněmi tzv. lázeňského trojúhelníku. Naši exkurzi zakončíme návštěvou středověké restaurace na hradě Vildštejn nebo návštěvou stylové pivovarské restaurace Ve Skále v pivovaru Chodovar.

Další možné kombinace výletů: hrady a zámky v okolí Karlových Varů (např. Loket, Kynžvart, Bečov)

Ostrov a Klášterec nad Ohří

Navštivte s námi město Ostrov nad Ohří, které se pyšní ještě delší historií než Karlovy Vary. Prohlédnete si zdejší staré náměstí, uvidíte také ostrovský zámek a zámeckou zahradu, která byla v době svého vzniku označována za osmý div světa. Naše cesta pak pokračuje do Klášterce nad Ohří, kde se ve zdejším zámku seznámíte s historií výroby českého porcelánu a uvidíte také slavnou hrobku Thun-Hohenstein.

Krušné hory

Polodenní zájezd do Krušných hor. Zveme vás na panoramatickou prohlídku Krušných hor, ukážeme vám starou mincovnu v Jáchymově, projedeme se nejvýše položeným městem v Čechách, Božím Darem a navštívíme nejvyšší horu Klínovec (1 244 m). Odtud se vypravíme k našim sousedům do německého městečka Oberwiesenthal.